بیمه دی برای پرداخت هزینه های ایثارگران مشکلی ندارد

منصور میرمرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: خوشحالیم که با یک اتفاق خوب، بخشی از مشکلات ایثارگران برطرف شده است، اینکه تا پایان سال 97 نسخه یا اسناد پزشکی در اختیار ایثارگران پرداخت شده است، اما اگر ایثارگری هم نتوانسته هزینه های خودش را دریافت کند، می تواند از بیمه بگیرد.
وی درباره مسائل و مشکلاتی که برای ایثارگران استفاده کننده از بیمه دی پیش آمده است، گفت: بیمه دی از طریق مناقصه برنده بیمه شد و هیچ گونه اعمال رفتار مدیریتی نبود، پس از برنده شدن در این مناقصه، تا مرداد 97 مشکلی نبود و همانند سال 96 که بیمه دی برنده مناقصه بود، اقدامات درمانی ایثارگران هم انجام می شد.
میرمرادی ادامه داد: متاسفانه براساس شرایط کشور در حوزه بیمه درمان و بخاطر وقفه سه یا چهار ماهه تخصیص بودجه، حجم زیادی از مطالبات گریبانگیر بیمه دی و بنیادشهید شد اما وظیفه داشتیم سرانه درمانی ایثارگران را پرداخت کنیم و از طرفی دیگر باید بودجه را از دولت می گرفتیم که این موضوع زمان بر بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید گفت: با پیگیری رئیس بنیادشهید و توافق با سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد از بهمن ماه ماهانه 250 میلیارد تومان به بنیادشهید داده شود این در حالی است که بنیادشهید ماهانه 285 میلیارد تومان سرانه درمانی پرداخت می کند که خوشبختانه این رقم مصوب (250 میلیون تومانی) از بهمن تا فروردین ماه پرداخت شده است، امیدواریم اردیبهشت ماه هم به زودی پرداخت شود.
میرمرادی افزود: با توجه به اینکه هفت هزار مرکز طرف قرارداد با بیمه دی وجود دارد اکنون پرداختی ها به این مراکز براساس گزارش بیمه دی تا 15 مردادماه است که با این تخصیص در این ماه چون اسناد در دست ایثارگران رقم بالایی بود و تسویه شد، می توانند بیشتر مراکز درمانی طرف قرارداد را انجام دهند.
وی افزود: معوق بنیادشهید نسبت به بیمه دی ماهانه 285 میلیارد تومان است، به طوری که اکنون حدود 800 میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار هستیم و همین توقف تخصیص بودجه در حوزه درمانی باعث شد که این دیون ایجاد شود که با این تدابیر، امیدواریم این مشکل هم حل شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مراکز دولتی تعهدات خود را به جامعه ایثارگری ارایه می دهند و قابل تحسین است و ما هم باید از دولت اعتبار لازم را بگیریم و در اختیار بیمه قرار دهیم.
«در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، 43 هزار و 173 نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 230 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. 
شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد. 336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.»

3 دیدگاه دربارهٔ «بیمه دی برای پرداخت هزینه های ایثارگران مشکلی ندارد»

 1. جاوید نادرپور لرکی

  با سلام وعرض ادب بنده جانباز 70 درصد هستم .و باید عرض کنم که اصلا از خدمات بیمه دی راضی نیستم.چون سازمان بنیاد شهید وامور ایثار گران سهامدار عمده بیمه دی میباشد.بیمه دی را به عنوان برنده انتخاب کردن.اکثر مراکز درمانی از پذیرش نسخه های بیمه دی خوداری میکنند و من جانباز نیز از خدمات شما راضی نیستم .

 2. niksadarman

  با سلام
  متاسفانه شرکت‌های بیمه گر مانند بیمه دی، بیمه ایران، بیمه سامان و غیره اختلاف‌های زیادی در خصوص بیمه تکمیلی با یکدیگر دارند، آن هم به دلیل تفاوت در نرخ خدمات درمانی مصوب وزارت بهداشت است که بسیاری از مراکز درمانی مبالغ بیشتری را از بیمه گرها و بیماران مطالبه می‌کنند و این باعث عدم پایبندی مرکز درمانی به تعهدات قرارداد خود با بیمه گر می‌شود.
  لذا اگرچه ممکن است بعضا خدمات شرکت‌های بیمه دچار مشکل شود، اما اصل بر پرداخت خسارت و جلب نظر مثبت بیمه شدگان بیمه تکمیلی و سایر رشته‌های بیمه‌ای می‌باشد.

 3. نگین لشکری

  باسلام من همسر جانباز 25%”قطع عضو میباشم همسر دیابت گرفته یه چشمشو از دست داده وچشم دیگرش 2ماهی یکبار باید تزریق شبکیه انجام بده باهزینه زیاد وباز نشسته میباشد از برج9تا بحال 4تزریق انجام داده دریغ از 1ریال باز پرداخت بیمه دی شیراز هم میرم میگن همه کارش انجام شده فرستادیم تهران نمیدونم جوابگوی ما کی هست هیچکاری نمیتونم بکنم تلفن هم جواب نمیدن افتضاح تراز بیمه دی ندیدم حق یه جانباز که عضو خودشو برا وطن فدا کرده این نیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا