بیمه دی برای پرداخت هزینه های ایثارگران مشکلی ندارد

منصور میرمرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: خوشحالیم که با یک اتفاق خوب، بخشی از مشکلات ایثارگران برطرف شده است، اینکه تا پایان سال ۹۷ نسخه یا اسناد پزشکی در اختیار ایثارگران پرداخت شده است، اما اگر ایثارگری هم نتوانسته هزینه های خودش را دریافت کند، می تواند از بیمه بگیرد.
وی درباره مسائل و مشکلاتی که برای ایثارگران استفاده کننده از بیمه دی پیش آمده است، گفت: بیمه دی از طریق مناقصه برنده بیمه شد و هیچ گونه اعمال رفتار مدیریتی نبود، پس از برنده شدن در این مناقصه، تا مرداد ۹۷ مشکلی نبود و همانند سال ۹۶ که بیمه دی برنده مناقصه بود، اقدامات درمانی ایثارگران هم انجام می شد.
میرمرادی ادامه داد: متاسفانه براساس شرایط کشور در حوزه بیمه درمان و بخاطر وقفه سه یا چهار ماهه تخصیص بودجه، حجم زیادی از مطالبات گریبانگیر بیمه دی و بنیادشهید شد اما وظیفه داشتیم سرانه درمانی ایثارگران را پرداخت کنیم و از طرفی دیگر باید بودجه را از دولت می گرفتیم که این موضوع زمان بر بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید گفت: با پیگیری رئیس بنیادشهید و توافق با سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد از بهمن ماه ماهانه ۲۵۰ میلیارد تومان به بنیادشهید داده شود این در حالی است که بنیادشهید ماهانه ۲۸۵ میلیارد تومان سرانه درمانی پرداخت می کند که خوشبختانه این رقم مصوب (۲۵۰ میلیون تومانی) از بهمن تا فروردین ماه پرداخت شده است، امیدواریم اردیبهشت ماه هم به زودی پرداخت شود.
میرمرادی افزود: با توجه به اینکه هفت هزار مرکز طرف قرارداد با بیمه دی وجود دارد اکنون پرداختی ها به این مراکز براساس گزارش بیمه دی تا ۱۵ مردادماه است که با این تخصیص در این ماه چون اسناد در دست ایثارگران رقم بالایی بود و تسویه شد، می توانند بیشتر مراکز درمانی طرف قرارداد را انجام دهند.
وی افزود: معوق بنیادشهید نسبت به بیمه دی ماهانه ۲۸۵ میلیارد تومان است، به طوری که اکنون حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار هستیم و همین توقف تخصیص بودجه در حوزه درمانی باعث شد که این دیون ایجاد شود که با این تدابیر، امیدواریم این مشکل هم حل شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مراکز دولتی تعهدات خود را به جامعه ایثارگری ارایه می دهند و قابل تحسین است و ما هم باید از دولت اعتبار لازم را بگیریم و در اختیار بیمه قرار دهیم.
«در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. 
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.»

9 در مورد “بیمه دی برای پرداخت هزینه های ایثارگران مشکلی ندارد”

 1. جاوید نادرپور لرکی

  با سلام وعرض ادب بنده جانباز ۷۰ درصد هستم .و باید عرض کنم که اصلا از خدمات بیمه دی راضی نیستم.چون سازمان بنیاد شهید وامور ایثار گران سهامدار عمده بیمه دی میباشد.بیمه دی را به عنوان برنده انتخاب کردن.اکثر مراکز درمانی از پذیرش نسخه های بیمه دی خوداری میکنند و من جانباز نیز از خدمات شما راضی نیستم .

 2. با سلام
  متاسفانه شرکت‌های بیمه گر مانند بیمه دی، بیمه ایران، بیمه سامان و غیره اختلاف‌های زیادی در خصوص بیمه تکمیلی با یکدیگر دارند، آن هم به دلیل تفاوت در نرخ خدمات درمانی مصوب وزارت بهداشت است که بسیاری از مراکز درمانی مبالغ بیشتری را از بیمه گرها و بیماران مطالبه می‌کنند و این باعث عدم پایبندی مرکز درمانی به تعهدات قرارداد خود با بیمه گر می‌شود.
  لذا اگرچه ممکن است بعضا خدمات شرکت‌های بیمه دچار مشکل شود، اما اصل بر پرداخت خسارت و جلب نظر مثبت بیمه شدگان بیمه تکمیلی و سایر رشته‌های بیمه‌ای می‌باشد.

 3. باسلام من همسر جانباز ۲۵%”قطع عضو میباشم همسر دیابت گرفته یه چشمشو از دست داده وچشم دیگرش ۲ماهی یکبار باید تزریق شبکیه انجام بده باهزینه زیاد وباز نشسته میباشد از برج۹تا بحال ۴تزریق انجام داده دریغ از ۱ریال باز پرداخت بیمه دی شیراز هم میرم میگن همه کارش انجام شده فرستادیم تهران نمیدونم جوابگوی ما کی هست هیچکاری نمیتونم بکنم تلفن هم جواب نمیدن افتضاح تراز بیمه دی ندیدم حق یه جانباز که عضو خودشو برا وطن فدا کرده این نیست

 4. قنبرعلی رمضانی

  سلام ممنون ازپرداخت بخشی،ازهزینه داروودرمان،وتجهیزات،پس ازعمل،بتوسط،بیمه دی،،ولی،خواهشابابت الیافی و بدون علت کسر مبالغ خارج ازعرف،فاکتورهای خدمات پرستاری وغیره،دراولین،فرصت،تسریع فرمائید،عمل جراحی۱۹/۳/۴۰۱

 5. سلام من همسر جانباز ۲۵ درصد هستم تمام مراکز اطراف خونمون که با بیمه دی قرار داد داشتن همه رو قرارداد قطع کردن الان من درشرق تهران هستم یک درمانگاه شما بمن معرفی کنید

 6. باسلام واحترام لطف کنید مث بیمه لشکری که طی ۴روز هزینه دارویی راپرداخت میکند اقدام کنید باتشکر رضایی جانباز ۲۵٪درخاتمه برای اجماع مسولین نظام جمهوری اسلامی التماس دعای خیر دارم…مفصلهای لگن ودست چپ راتعویض کردم از لحاظ مالی بی نهایت ضعیفم ۶نفرتحت تکفل دارم…درخواست وام ۴درصد ازبانک دی دارم…لطفا مساعدت نماییدمجدا ازشما وتموم مقامات عالی رتبه درخواست کمک دارم

 7. جانبازسیامک حیدری

  احتراما اینجانب ناراضی بودن خودراازبیمه دی اعلام می نمایم ازسال۱۴۰۰تا الان، مثالا درعمل جراحی پروتز ران ولگنم ۱۵میلیون کسورات راپرداخت نکردندحتی ازمایش کروناقبل ازبستری هم حتی حق همراه واتاق خصوصی جانبازخاص طبق گزارش وشرح حال که پزشک نوشته پرداخت نکردن
  حتی همین سال جدیداسنادبالغ برحدودا۶میلیون تحویل نمایندگی جناب اقای انصاری بیمه دی اصفهان دادم که منشی انجا به بنده می گویدچون تعدادی ازنسخ داروهایتان را با نسخ غیرالکترونیکی ازاد گرفته ایدپرداخت نمیشه، حالا ازکسانی که این مطالب رامی خوانندقضاوت کنندوقتی سیستم بیمه سلامت یا اینترنت پزشک قطع می شود شما بگویدتنهاراه دکترچیست خوب بایدنسخ ازادوغیرالکترونیکی بنویسدوحتی دارهای ازادان رابیمه دی تا اخرپرداخت کنندحالا بنده ازجانبازان خاص ومحدودیت جسمی حرکتی هستم درشرایط بهتروراحتری پذیریش وپرداخت هزینه ای توسط بیمه دی باشم وبشوم
  خداوکیلی اگرهمین بیمه دی به جانبازان درست وکافی رسیدگی کندچه اشکالی دارد
  ویک مسله دیگرما جانبازان مانده ایم چطورچندین سال پشت سرهم بیمه دی انتخاب می شوداصلا چراازجانبازان نظرخواهی نمی شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top