تاسیس شرکت بیمه اتکائی سامان

جزئیاتی از چگونگی تاسیس شرکت بیمه اتکائی سامان

شرکت بیمه اتکائی سامان با سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد ریال به بازار بیمه کشورمی آید، سرمایه ای که تعهد موسسین آن ۸۵/۷۸ درصد به مبلغ ۲ هزار و ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است و سکاندار آن مجید تقی لو خواهد بود.
بیمه اتکائی

به گزارش ریسک نیوز بیمه مرکزی ج.ا. ایران موافقت اصولی خود با تاسیس شرکت (سهامی عام ) “بیمه اتکائی سامان” را صادر کرد و بنابر اخبار موجود مجید تقی لو مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی سامان خواهد بود.
گفتنی است ، درخواست تاسیس بیمه اتکائی سامان که توسط گروه مالی سامان به بیمه مرکزی ج.ا.ایران داده شده بود، پس از بررسی در شورای عالی بیمه مورخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ به امضای  رییس شورای عمومی بیمه رسید.
بدین ترتیب شرکت بیمه اتکائی سامان با سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد ریال به بازار بیمه کشورمی آید، سرمایه ای که تعهد موسسین آن ۸۵/۷۸ درصد به مبلغ ۲ هزار و ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که ۵۰ درصد آن ۵ اسفند ۹۸ به مبلغ یک هزار و۷۲میلیارد و ۲۵۱ میلیون ریال پرداخت شده است و بیش از ۱۴ درصد از سهام از طریق پذیره نویسی و اشخاص حقیقی تامین خواهد شد.
به گفته کارشناسان بیمه مرکزی ایران در شرایط کنونی اقتصادی و تحریم ها با تصمیمی درست فرصت مشارکت بخش خصوصی در ارتقای ظرفیت پذیرش ریسک کشور را فراهم کرده است
گفتنی است پس از بیمه اتکائی امین و بیمه اتکائی ایرانیان ، شرکت بیمه اتکائی سامان سومین شرکت اتکائی است که پا به عرصه بیمه گری می نهد.

منبع: ریسک نیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top