ده ریسک بزرگ جهان به روایت پارتنر ری

زارش پارتنر ری، یکی از بزرگ ترین شرکت های بیمه اتکایی دنیا از ده ریسک بزرگ جهان نشان می دهد، تنش های خلیج فارس و ایران منجر به شکستن قیمت جهانی نفت می شود و این امر ریسک خاورمیانه را در مرحله هشدار قرار می دهد.

گزارش نشست شرکت پارتنر ری در کنفرانس بادن بادن  ۲۰۱۹ توسط بیمه اتکایی امین منتشر شد که در ذیل می آید:

 Partner Re یکی از بزرگ ترین شرکت های بیمه اتکایی دنیا، در کنفرانس ۲۰۱۹ بادن بادن، نشستی برگزار کرد. در این جلسه که بزرگترین شرکت بیمه های همکار با Partner Re از سراسر جهان حضور داشتند، گزارشی از همکاری های این شرکت با شرکت بیمه های بزرگ و برنامه های آینده ی این شرکت ارائه گردید. سپس دکتر Andrew Staples در مورد تحولات آتی صنعت بیمه و اقتصاد جهانی گزارشی ارائه نمود.

تاریخ برگزاری ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ ( روز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ )

زمان: از ساعت ۱۲:۱۵ الی ۱۶

مکان : هتل برنر پارک

دکتر Andrew Staples  در رابطه با سرفصل های: ریسک وابسته به جغرافیا، سیاست های پولی و مالیاتی، رشد اقتصادی و GDP سخن گفتند. در مبحث ریسک وابسته به جغرافیا، موضوع جنگ تجاری آمریکا و چین، شاخص عدم اطمینان در تجارت، استفاده ی ترامپ از تجارت به عنوان یک سلاح، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و اثراتی که می تواند بر بازار داشته باشد و سناریوهای ریسک مهم دنیا بررسی شد. در میان سناریوهای ریسک، اشاره شد که تنش در منطقه خلیج فارس می تواند قیمت جهانی نفت را در هم شکند. همچنین ریسک جنگ تجاری اروپا و آمریکا، حملات سایبری بین ایالتی و درگیری نظامی در شبه جزیره کره دیگر ریسک های ذکر شده بودند.

در مبحث رشد اقتصادی و GDP نیز، در رابطه با روند رشد GDP در دنیا، رشد آهسته ی GDP در ایالات متحده آمریکا و تاثیر سیاست های ترامپ بر این مسئله، بحران های اقتصادی، قدرت دلار در میان پول های رایج و محدود شدن بازه ی قیمت نفت به علت کشمکش در روابط ایران و آمریکا و بررسی دلایل ایجاد سقف قیمت و کف قیمت صحبت شد.

و در پایان راهکاری احتمالی برای ایجاد آمادگی بیشتر برای اتفاقات آینده ارائه شد.

منبع: پایگاه خبری ریسک نیوز

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top