زائران حج تمتع ۹۸ تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند

مدیرکل منابع انسانی سازمان حج و زیارت گفت‌: تمام زائران بیت‌الله الحرام امسال تحت پوشش بیمه‌های عمر، حوادث و درمان هستند.
به گزارش چابک آنلاین به نقل تسنیم، سجاد جوکار در رابطه با تعهدات این بیمه افزود‌: سازمان حج و زیارت در راستای رفاه و آسایش حجاج و زائران هر ساله با شرکت‌های بیمه‌‌گر، قرارداد پوشش خدمات بیمه‌ای منعقد می‌کند که طی آن با دریافت سرانه بیمه از زائرین‌، آنان را تحت پوشش می‌دهد.
وی اظهار کرد: در طول عملیات حج تمتع امسال موارد تعهدات بیمه‌ای شامل بیمه عمر‌، حوادث و درمان ( سرمایه و تعهدات ) است و مدت پوشش هر یک از بیمه شدگان ( زائرین ، عوامل ستادی، عوامل اجرایی، روحانیون و کادر پزشکی ) ۴۸ ساعت قبل از اعزام تا ۷۲ ساعت پس از مراجعت خواهد بود‌.
جوکار توضیح داد: در شرایطی می‌تواند این مدت برای زائرین بیمار یا مصدوم پس از بازگشت به ایران از ۷۲ ساعت به دو هفته تغییر ‌یابد که علت بروز بیماری یا مصدومیت در کشور عربستان بوده و زائر برای این بیماری یا حادثه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های مرکز پزشکی در مکه مکرمه یا مدینه منوره مراجعه و برای آنها پرونده شود در غیر اینصورت پوشش بیمه ای آنان همان ۷۲ ساعت پس از بازگشت خواهد بود.

وی ادامه داد‌: بر اساس این تعهدات پرداخت هزینه‌های درمان سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه همانند انجام نوار قلب‌، آزمایشات‌، اوژانس، گچ گیری و نظایر آن تا سقف ۲۷ میلیون ریال امکان پذیر است وهزینه‌های درمانی بیمار یا مصدوم که به دلیل بیماری و حادثه در بیمارستان بستری و با نظر پزشک معالج ترخیص شده، به منظور ادامه درمان حداکثر تا مدت ۹۰ روز از زمان وقوع بیماری یا حادثه قادر به انجام هزینه و یا بستری در مراکز درمانی است و پس از آن پوشش بیمه‌ای نامبرده امکان پذیر نیست.

مدیرکل منابع انسانی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پرداخت هزینه نقل و انتقال بیماران و مصدومین در کشور عربستان در مسیر بین شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره و جده در مواردی همچون شکستگی استخوان‌های ستون فقرات، لگن‌، ران و نظایر آن تا سقف هزار ریال سعودی است. هزینه‌های مربوط به تهیه داروهای مصرفی زائرین با دستور پزشکان مرکز پزشکی حج که در لیست داروهای مرکز پزشکی نیست تا سقف ۲۰۰ ریال سعودی از طریق بیمه‌گر قابل پرداخت خواهد بود البته باید این موضوع نیز به تایید مرکز پزشکی حج برسد.

به گفته وی، مدیران کاروان‌ها باید با ارائه مشخصات زائر، نام و نام خانوادگی و شماره کاروان نسبت به پرداخت هزینه دو مورد اخیرالذکر اقدام و از طریق مراجعه به نمایندگی بیمه ایران مستقر در ستادهای مکه مکرمه و مدینه منوره با ارائه مدارک مربوطه نسبت به تسویه حساب مبادرت ورزند.

جوکار گفت: شرکت بیمه ایران متعهد شده نسبت به استقرار آمبولانس در ایستگاه‌های پروازی پرترافیک به صورت دائمی و در ایستگاه‌های دارای ترافیک پایین به صورت آنکال با تجهیزات مناسب در زمان رفت و برگشت از زائرین در ارائه خدمات درمانی و انتقال بیماران به بیمارستان‌های کشور تا پایان عملیات حج تمتع اقدام کنند.

وی در این میان تصریح کرد‌‌: حجاج و زائرین می‌توانند برای خرید بیمه تکمیلی فراتر از قرارداد منعقد شده سازمان حج و زیارت به شرکت‌های بیمه‌گر مراجعه کرده و از جزئیات آن آگاه شوند.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top