۴۵۰۰ میلیارد تومان از پرتفوی بیمه کشور در انتظار استارت‌آپ‌ها است

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صدور مجوز برای استارتاپ‌های بیمه‌ای آغاز شده است، گفت: در سال ۹۷ ارزش پرتفوی (سبد دارایی‌های) شرکت‌های بیمه ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که انتظار داریم امسال حداقل ۱۰ درصد این بازار معادل چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار استارتاپ‌ها قرار بگیرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا سلیمانی با تاکید بر لزوم گسترش خدمات بانکداری و بیمه از طریق استارتاپ‌ها و فناوری های جدید، افزود: تلاش شده است فعالیت استارتاپ‌ها در زیر چتر قانونی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تا پیش از این استارتاپ‌ها مجوز قانونی برای فعالیت در صنعت بیمه و صدور بیمه‌نامه نداشتند،‌ اما در حال حاضر،‌ امکان ارائه خدمات بیمه‌ای توسط آنها فراهم شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه استارتاپ‌ها می توانند در نقش شرکت‌های کارگزاری وارد شوند، اضافه کرد: تاکنون حدود ۱۳ استارتاپ خواستار فعالیت در صنعت بیمه شده اند که شماری از آنها با دارا بودن مجوز مشغول فعالیت هستند. بقیه نیز برای اینکه کارهایشان قانونی شود به آنها اعلام کردیم که مجوز شرکت کارگزاری دریافت کنند.

وی با خاطرنشان کردن اینکه همه این استارتاپ ها می‌توانند مجوز شرکت کارگزاری دریافت کنند، اظهار داشت: این استارتاپ ها در صورتی که مجوز دریافت کنند می‌توانند مانند سایر کارگزاری ها اما به شکل نوین اقدام به صدور بیمه‌نامه کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره ارزش بازار فعالیت استارتاپ های بیمه ای گفت:‌ در سال ۹۷ ارزش پرتفوی شرکت‌های بیمه ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که انتظار داریم حداقل ۱۰ درصد این بازار معادل چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار استارتاپ‌های بیمه‌ای قرار بگیرد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: ارزش پرتقوی شرکت های بیمه در سال ۹۸ به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که امکان کسب  ۱۰ درصد آن توسط استارتاپ‌های بیمه‌ای وجود دارد.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top