‍ پیام هیأت مدیره بیمه سامان به مجمع عمومی صاحبان سهام

خداوند رحمان را سپاسگزاریم که فرصت خدمت، تلاش جهت رونق اقتصاد و گسترش چتر حمایتی بیمه را برای ما مقدر نمود تا با کمال افتخار در پیشگاه حضرتش، در مسیر اهداف توسعه‌ای گروه بیمه سامان حرکت کنیم.

شرایط و دگرگونی‌های محیطی و تغییرات آب و هوایی در سال گذشته، آسیب‌های طبیعی را در کشور رقم زد. هر چند صنعت بیمه کشور توان لازم برای ایفاء تعهدات خود در مقابل اینگونه خسارات را دارد، لیکن با توجه به تکرار وقوع حوادثی از این نوع، ضرورت توجه به مدیریت و مدل کردن ریسک در صنعت بیمه کشور را نمایان‌تر می‌سازد.

انقلاب صنعتی چهارم با ظهور فناوری‌های نوین در حال وقوع است. جمعیت جوانان تحصیلکرده در کشور ما در مقایسه با سایر کشورهای منطقه بیشتر هستند، و با توجه به فرهنگ سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کارهای شخصی و خانوادگی، این فرصت برای اقتصاد کشورمان مهیاست تا بتواند از فوائد انقلاب صنعتی چهارم بهره‌برداری نماید و با بهره‌گیری از کسب و کارهای کوچک و متوسط که مبتنی بر فناوری بوده و توسط جوانان متخصص ایرانی ایجاد شده‌اند، رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی را که شایسته ایران و ایرانی است، زودتر محقق نماید.
صنعت بیمه کشور ما نیز در حال تغییر است و این تغییر، خواسته یا ناخواسته باعث ایجاد فرصت‌ها و چالش‌هایی برای ما خواهد شد که اگر اکوسیستم لازم برای پرورش استعدادها، بارورسازی فرصتها و تکمیل زنجیره ارزش مهیا باشد، شاهد جهش ضریب نفوذ بیمه در کشور به میزان ۷ درصد در راستای اهداف برنامه ششم توسعه و گسترش چتر حمایتی بیمه در میان جامعه خواهیم بود.
ما در بیمه سامان برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا بتوانیم با این تحولات در پایه‌گذاری اکوسیستم بیمه دیجیتال در کشور نقش آفرینی کنیم و مدل کسب و کار بیمه سامان را تغییر دهیم. در سالی که گذشت در گروه بیمه سامان برای طراحی اکوسیستم و مدل کسب و کار جدید تحقیق و اقدام شد و نتایج آن خود را در قالب عرضه الکترونیکی بیمه در رشته‌های مختلف، کارخانه نوآوری، همکاری نزدیک با شرکت‌های دانش بنیان (در حوزه هایی مانند IoT، Telematics، Blockchain و غیره) نشان می‌دهد. این تغییرات به ما کمک می‌کنند که خود را به بیمه‌گری تبدیل کنیم که مردم بتوانند به سهولت به آن دسترسی داشته باشند و محصول مورد نیاز خود را به قیمت مطلوب تأمین کنند. هدف دیگر ما تبدیل بیمه سامان از یک شرکت به یک پلتفرم است که بتواند زیرساخت جهش اقتصادی، ایجاد شغل و میانبر توسعه کشور باشد. در سال ۱۳۹۷ حوزه عملیات شرکت مجددا سازماندهی شد و با استقرار سرپرستی‌های مناطق به عنوان واحدهای فنی و هدایت شعب به عنوان متولیان گسترش فروش از طریق نمایندگان، در نظر است از ظرفیت‌های استانی و توان نمایندگان نهایت بهره‌برداری در جهت توسعه محصولات و خدمات معمول شود. شرکت بیمه سامان توانست درآمد حق بیمه خود را در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۰,۰۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد و رشدی معادل ۵۳ درصد در مقابل رشد ۲۵ درصدی بازار بیمه کسب کند، با توسعه شبکه فروش و ایجاد مرکز نوآفرینی، بستر لازم برای کسب سهم ۶ درصد از بازار بیمه کشور در افق ۱۴۰۰ را مهیا نماید.
شرکت با پرداخت بیش از ۴,۵۰۰ میلیارد ریال خسارت و رسیدگی و پردازش بیش از ۱,۲۸۰,۰۰۰ پرونده خسارت توانسته خود را به عنوان حامی خانواده‌های ایرانی در کشور معرفی کند. در سال ۹۷ کشور شاهد افزایش هزینه‌های بهداشت و درمان بوده و بیمه سامان توانسته با پرداخت بیش از ۲,۸۰۰ میلیارد ریال خسارت درمان نقش عملی در کاهش هزینه‌های مردم عزیز کشورمان داشته باشد و با مدیریت صحیح پرتفوی ریسک‌های بیمه‌ای، انضباط مالی و سرمایه‌گذاری بهینه، در تأمین منافع سایر ذینفعان شرکت نیز موفق عمل کند. قطعاً خیل عظیم مشتریان بیمه‌های درمان گروهی، درمان خانواده، زندگی، تلفن‌های همراه، اتومبیل و غیره و ارائه خدمات بیمه‌ای و پوشش خسارت کافی و به موقع، یکی از برنامه‌های اصلی برای دستیابی به اهداف افق ۱۴۰۰ شرکت خواهد بود. در عین حال همواره شرکت بیمه سامان در راستای حفظ حقوق ذینفعان نسبت به استقرار حاکمیت شرکتی اهتمام ورزیده و در این جهت فراتر از الزامات قانونی خود عمل کرده است.
در حوزه سرمایه گذاری، گروه توانست دارائی‌های شرکت را به حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری از جمله بازار سرمایه، اوراق و ابزارهای مالی تخصیص دهد و بازده بسیار مطلوبی به نسبت ریسک پذیرفته شده تأمین نماید. بخشی از دارایی‌های شرکت به سرمایه گذاری‌هایی تخصیص یافته که ارزش بازار آن به نسبت ارزش دفتری و قیمت تمام شده آنها در دفاتر شرکت با افزایش چشم‌گیر همراه بوده که هیأت مدیره شرکت این منابع را به عنوان سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت و پشتوانه تداوم رشد و سودآوری مجموعه در نظر گرفته است.

منبع: بیمه سامان
تاریخ: ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top