ثبت سفارش بیمه تکمیلی

مشاوره جهت ثبت سفارش بیمه تکمیلی

متقاضیان بیمه تکمیلی در سایت نیکسا درمان، می‌بایست پس از بررسی مقالات و طرح‌های بیمه تکمیلی، با شماره تماس‌های اعلام شده تماس گرفته و درخواست مشاوره تلفنی یا حضوری ارائه دهند و یا آنکه در بخش درخواست مشاوره رایگان بیمه تکمیلی، اطلاعات اولیه خود را ثبت نموده و درخواست تماس تلفنی و دریافت مشاوره حضوری یا تلفنی بدهند.
طی مشاوره یا حضوری، کارشناسان نیکسا درمان تلاش خواهند کرد که بهترین طرح با شرایط مناسب هر شخص را ارائه کرده و ایشان را به خرید بیمه بیمه تکمیلی برای خود رهنمون سازند.

مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان بیمه تکمیلی

ثبت سفارش و خرید بیمه تکمیلی

خرید بیمه تکمیلی، با توجه به نوع عملکرد محصول بیمه درمان تکمیلی با بسیاری دیگر از محصولات یا خدمات بیمه، می بایست فرآیند بررسی و ریسک هر بیمه شده توسط شرکت بیمه گر که تحت عنوان Underwriter از آن یاد می شود، انجام شود تا امکان صدور بیمه نامه یا عدم صدور آن حاصل شود.

تکمیل فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی

پیش از شروع بیمه نامه درمان تکمیلی، هر بیمه شده اصلی بالای ۱۸ سال می بایست درخواست خرید خود را تحت عنوان پیشنهاد بیمه تکمیلی، تحویل شرکت بیمه گر نماید، بطوریکه با تکمیل فرم پیشنهاد بیمه درمان تکمیلی و درج اطلاعات مربوطه، به شرکت بیمه تقاضای بررسی و امکان سنجی صدور بیمه تکمیلی برای خود دارد.

 

"با تکمیل فرم پیشنهاد، بیمه نامه صادر نمی شود"

تکمیل پرسشنامه سلامت

از آنجاییکه بیمه تکمیلی، در واقع هزینه‌های پزشکی و سلامتی افراد را بیمه می کند، بنابراین هر شخص می بایست وضعیت سلامت خود را به شرکت بیمه گزارش نماید، بنابراین هر شخص یا همان متقاضی بیمه تکمیلی می بایست فرم پرسشنامه سلامتی بیمه درمان را تکمیل نماید.

 

حق بیمه با تکمیل فرم پیشنهاد و پرسشنامه سلامت پرداخت می گردد.

ارزیابی و ریسک سنجی

شرکت‌های بیمه با بهره‌مندی از پزشکان متخصص و آشنا به اصول ریسک سنجی بیمه، وضعیت سلامتی هر متقاضی بیمه تکمیلی را بصورت جداگانه بررسی می کنند و بیماری‌های شخص را بررسی می‌نمایند.
پزشک معتمد شرکت بیمه گر می‌تواند از متقاضی بیمه تکمیلی درخواست انجام آزمایش یا ویزیت پزشک و یا حتی ارائه پرونده پزشکی در گذشت را داشته باشد تا بتواند بدرستی ریسک هر متقاضی بیمه تکمیلی را ارزیابی نماید.

امکان سنجی صدور بیمه نامه درمان

شرکت‌های بیمه پس از بررسی و ریسک سنجی هر متقاضی بیمه تکمیلی می‌بایست به نتیجه و رای برسند در خصوص آن شخص برسند، که آیا امکان صدور بیمه نامه برای وی وجود دارد یا خیر.
در واقع بسته به وضعیت سلامت متقاضی بیمه تکمیلی، شرکت بیمه گر در خصوص بیمه نمودن افراد تصمیم می گیرد، بطوریکه ممکن است با توجه به بیماری‌ها یا وضعیت سلامتی متقاضی بیمه درمان، مجوز صدور بیمه نامه برای ایشان را صادر ننماید، که در اصطلاح بیمه‌ای آن را “عدم صدور” می‌نامند، بدیهی است در صورت عدم صدور شدن درخواست بیمه نامه تکمیلی، کل حق بیمه پرداختی به حساب بیمه شده اصلی عودت خواهد شد.

 

صدور بیمه نامه درمان

پس از تائید پزشک معتمد بیمه گر، بیمه نامه با مجوز پزشکی صادر خواهد شد و یک قرارداد بیمه درمان تکمیلی که کلیه تعهدات بیمه نامه در آن درج شده به همراه شرایط عمومی بیمه نامه مربوطه پیوست ارائه می گردد.

شرایط خرید و ثبت سفارش بیمه تکمیلی

متقاضیان بیمه تکمیلی می‌بایست مراحل ذیل را طی نمایند:

  1. تکمیل فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تماس مندرج در سایت
  2. انتخاب طرح بیمه تکمیلی مورد نظر با مشورت کارشناسان بیمه تکمیلی نیکسا درمان
  3. تکمیل فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی و پرسشنامه سلامت برای بیمه شده‌ها
  4. پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی
  5.  ارزیابی سلامتی توسط پزشک معتمد جهت امکان‌سنجی صدور
  6. صدور یا عدم صدور بیمه نامه
  7. عودت وجه یا تحویل بیمه نامه صادره
اسکرول به بالا
Scroll to Top