اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

به گزارش ریسک نیوز واحدهای صنفی – صنعتی ملزم به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت جهت بازگشایی و آغاز به فعالیت در گام دوم مبارزه با کرونا هستند.

این بخشنامه توسط معاونت بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خطاب به وزارت صمت ابلاغ شد.  

با توجه به اینکه شبکه فروش نمایندگان بیمه در بخشنامه قبلی در زمره مشاغل پر خطر نبودند سوال اینجاست که آیا این صنف نیز باید در سامانه وزارت بهداشت جهت تداوم فعالیت ثبت نام کنند؟

پیگیری ها نشان می دهد، از آنجا که اعلام شده کلیه واحدهای صنفی و صنعتی پس قاعدتا شامل نمایندگان بیمه نیز می‌گردد.

در اطلاعیه شماره ۴ کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا  گردیده است.

در این اطلاعیه آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا  از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر شده و  آمده است:

۱. برای  شروع  فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند،  کلیه واحدهای صنفی از صبح امروز جمعه  می توانند در سامانه  salamat.gov.ir  به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان  و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.

۲. اصناف پس از  تایید تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الکترونیکی اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir   و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند.

۳. دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان‌کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا  درسامانه: http://markazsalamat.behdasht.gov.ir   دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد.

۴. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاه‌های ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

۵. یادآوری می‌گردد کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.

۶. فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی   و تجمع جمعیت در آن واحدها   فعالیت های پرخطر اعلام و  تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد.

۷. براساس اعلام وزارت بهداشت فعالیتهای پرخطر  برای شیوع کرونا  در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذیرایی و سالن مراسم ، مراکز بازی ، تفریحی ، گیم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها  و تریا ، اماکن  اقامتی ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی، سینما ها، جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.
منبع: ریسک نیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top