هزینه درمان کرونا رایگان است؟

دکتر انور اسماعیلی،  مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: هزینه درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا به صورت ۱۰۰ درصد رایگان است.

به گزارش سلام نو، مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان تمام بیمارانی که مشکوک به ویروس کرونا بوده و در بیمارستان بستری می‌شوند توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

دکتر انور اسماعیلی اظهار داشت: در مجموع بیمه سلامت در بخش بستری ۹۰ درصد و بخش درمان سرپایی نیز ۷۰ درصد تعرفه‌های دولتی این گونه بیماران را پرداخت می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا و مردم نران تامین هزینه برای بیمارانی که مشکوک به این ویروس بودند و در بیمارستان‌های در نظر گرفته شده بستری می‌شوند، نباشند چون هزینه درمان به صورت ۱۰۰ درصد رایگان است که ۹۰ درصد آن توسط بیمه و مابقی توسط دانشگاه علوم پزشکی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: سازمان بیمه سلامت به عنوان سازمان حمایتی با هدف کمک به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه شکل گرفته و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

کروناویروس‌ نخستین‌بار در سال ۱۹۶۵ کشف شد و مطالعه روی آن به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت.

این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌ که آخرین نوع آن در دسامبر (آذر- دی) ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

تاکنون ۱۹ نفر در ایران بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و تعداد مبتلایان به ۱۴۰ نفر رسیده است

منبع: سلام نو

4 در مورد “هزینه درمان کرونا رایگان است؟”

 1. چند روز پیش واسه بیماری کرونا رفته بودم بیمارستان خودم و خانمم کرونا مثبت اعلام شدیم . اما کجا رایگان بود؟؟ کلی هزینه کردیم تقریبا ۵۰۰ هزار تومن هزینه کردیم کسی که نداشته باشه چیکار باید بکنه ؟ بخدا منم پول اجاره خانه رو دادم الان هم نمیدونم چیکار کنم

 2. با سلام
  از آنجائیکه مسئولیت پرداخت بخشی از هزینه‌های درمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت می‌باشد، لذا اگر بیمه پایه نداشته باشید، غیر قابل پرداخت است.
  همچنین اگر بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی گروهی هم داشته باشید‌، تا ۹۰ درصد هزینه آزمایش یا بستری را حتی بدون بیمه پایه دریافت خواهید کرد.

 3. سلام ۱۸ فروردین بود که به ارژانس زنگ زدیم از قبل خانومم کرنا داشت یعنی ۱۶ فروردین به که رفتیم بیمارستان حدود ۱۵۰ پول گرفتند حدود ۳ ساعت بستری بود اگه درمان رایگان نیست من بیمه تامین اجتماعی هستم حالا باید چیکار کنم

  1. با سلام
   هزینه تست و سنجش کرونا تحت شرایط بیمه تکمیلی اختصاصی برای کرونا قابل پرداخت است.
   اما هزینه بستری محدود نبوده و توسط بیمه تامین اجتماعی و تکمیل به اندازه تعهدات خود قابل پرداخت می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top