خراب—-بیمه تکمیلی انفرادی

متن سربرگ خود را وارد کنید.

بیمه تکمیلی انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

چرا باید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشیم؟

لزوم داشتن بیمه درمان تکمیلی در قالب بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده که به آن‌ها بیمه درمان انفرادی یا بیمه درمان خانواده نیز گفته می شود، از آنجایی اهمیت پیدا می کند که اولا حدود ۵۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در محل کار خود بنابر مسائل قانونی و یا عرفی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند، دوما با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی و لزوم تامین آن و توجه به حفظ سلامتی، داشتن بیمه درمان انفرادی که هر شخص بتواند بسته به شرایط مالی خود خریداری کند یک ضروریت بوده و به یک دغدغه تبدیل می شود، از این سو شاهد گسترش فعالیت مراکز درمانی در عرصه های گوناگون، همچنین ارائه خدمات بیمه درمان انفرادی از سوی شرکت‌های بیمه می‌باشیم. 

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه چیست؟

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه به آن دلیل اهمیت دارد که بیمه گرهای پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه سلامت و بیمه نیرو های مسلح در بسیاری از مراکز پوشش کامل نداشته و یا فقط بخشی از هزینه‌های درمانی را تامین می کنند، همچنین با توجه به ماهیت دولتی بودن آن، در بسیاری از مواقع خدمات مورد رضایت بیماری را ارائه نمی‌کند.
 لذا خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خرید بیمه تکمیلی خانواده تنها گزینه مناسب برای تامین یا جبران بسیاری از هزینه‌های درمانی افراد می باشد، بطوریکه با داشتن بیمه درمان انفرادی می‌توان بسته به سلیقه و دلخواه بیمار، خدمات درمانی را از مرکز درمانی مورد نظر خود دریافت نماید.

مقالات مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟

بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده برای چه افرادی مناسب است؟

قطعا هر محصول یا خدمتی برای افراد یا گروه‌های با مشخصات خاص ارزش آفرینی بیشتری در پی خواهد داشت، اگرچه می توان برای دیگران نیز فوایدی در پی داشته باشد.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بهترین پوشش‌ها و خدمات را برای گروه‌های ذیل در نظر گرفته است:

۱- بیمه تکمیلی مشاغل آزاد

۲- بیمه تکمیلی زنان خانه‌دار

۳- بیمه تکمیلی شرکتی یا کارگاه‌های کمتر از ۵۰ نفر

۴- بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

۵- بیمه تکمیلی حوزه علمیه

۶- بیمه تکمیلی خانواده‌ها

۷- بیمه تکمیلی ورزشکاران

۸- بیمه تکمیلی هنرمندان

۹- بیمه تکمیلی مهندسین

۱۰- بیمه تکمیلی هتل‌داران و رستوران‌دارها

۱۱- بیمه تکمیلی وکلا رسمی دادگستری

۱۲- بیمه تکمیلی کارمندان شاغلین در شرکت‌های خصوصی

بیمه تکمیلی سامان چه مزیتی نسبت به سایر بیمه های تکمیلی دارد؟

مهمترین مزیت شرکت بیمه سامان در ارایه خدمات بیمه تکمیلی، امکان تهیه این بیمه نامه بصورت بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده است، بطوریکه هر شخص می تواند حتی به تنهایی بیمه درمان تکمیلی تهیه نماید، همچنین امکان خرید بیمه تکمیلی برای افراد تحت تکفل نیز وجود داشته و می تواند بیمه تکمیلی خانواده را انتخاب کرده و از تخفیف‌های بیمه تکمیلی خانواده بهره مند شود.

بیمه سامان

کارشناسان نیکسا درمان، مشاوره رایگان بیمه تکمیلی ارائه می نمایند، فرم درخواست مشاوره را تکمیلی نمایید.

اطلاعات لازم در مورد بیمه تکمیلی گروهی را از اینجا بخوانید.

سوالات متداول بیمه تکمیلی:

پاسخ سوالات بیمه درمان تکمیلی خود را در اینجا بخوانید.

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

جزئیات پوشش‌های بیمه تکمیلی
جبران هزینه های بیمارستانی : بستری، جراحی، Day Care در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود
اعمال جراحی مهم : جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.شیمی درمانی، رادیوتراپی، گامانایف، آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز (با احتساب بند ۱ )
پاراکلینیکی۱: جبران هزینه های ، انواع اسکن، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، رادیوگرافی، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوگرافی چشم، سونوگرافی، ماموگرافی، ام‌آر‌آی، پزشکی هسته‌ای (شامل اسکن هسته‌ای و درمان رادیوایزوتوپ)، دانسیتومتری
پاراکلینیکی ۲: جبران هزینه های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوارمغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، آندوسکوپی، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی، انواع هولترمانیتورینگ قلب،آنژیوگرافی چشم، آندوسکوپی، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی شامل انواع الکتروکاردیوگرافی، انواع اکوکاردیوگرافی، آنالیز پیس‌میکر، EECP، تیلت تست، خدمات تشخیصی تنفسی شامل (اسپیرومتری و PFT)، خدمات تشخیصی الکترومیلوگرافی و هدایت عصبی (EMG NCV)، الکتروانسفالوگرافی (EEG)، خدمات تشخیصی یورودینامیک (نوار مثانه)، خدمات تشخیصی و پرتو پزشکی چشم مانند اپتومتری، پریمتری، بیومتری و پنتاکم، شنوایی‌سنجی (انواع ادیومتری)
اعمال مجاز سرپایی : شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
خدمات آزمایش‌های تشخیصی پزشکی: آزمایش های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوارقلب و فیزیوتراپی، تست‌های آلرژیک
ویزیت و دارو : بر اساس تعرفه مصوب وزارت بهداشت و خدمات اورژانس (غیر بستری)
دندان پزشکی: براساس تعرفه مصوب وزرات بهداشت
زایمان : اعم از طبیعی و سزارین.
رفع عیوب انکســاری دو چشم :
جبران هزینه های جراحی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر درجه نزدیک بینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به علاوه آستیگمات) ، ۳ دیوپتر یا بیشتر باشد.
جبران هزینه درمان ناباروری و نازایی شامل اعمال جراحی مرتبط، IUI، ZIFT، GIFT، میکرواینجکشن وIVF
درمان نازایی و ناباروری : جبران هزینه درمان ناباروری و نازایی شامل اعمال جراحی مرتبط، IUI، ZIFT، GIFT، میکرواینجکشن و IVF
تست‌های غربالگری جنین شامل مارکرهای جنینی و آزمایشات ژنتیک جنین
سمعک (دو گوش)
هزینه آمبولانس شهری و بین شهری

سقف تعهدات بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی سامان به تفکیک طرح‌ها در یک سال (مبالغ به تومان):

جدول حق بیمه سالیانه بیمه درمان تکمیلی سامان - گروه عقیق سامان (مبالغ به تومان):

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

برای خرید بیمه تکمیلی، می‌بایست به پوشش‌ها و شرایط بیمه تکمیلی دقت ویژه‌ای نمود، چرا که برای دریافت بهترین خدمات بیمه درمان بررسی این شرایط بسیار حائز اهمیت بوده، چرا که در بیمه درمان تکمیلی انفرادی قرار بر آن است که هزینه‌های درمانی از طریق آن پرداخت شود، از این‌سو شرکت‌های بیمه‌ای بر اساس آن با یکدیگر رقابت کرده و تلاش می‌کنند که بهترین بیمه تکمیلی را به بیمه گذاران خود ارائه نمایند.

شرایط بیمه تکمیلی برای شرکت‌های بیمه‌ای با توجه به میزان ریسک پذیری آن‌ها و نیز محدوده بازار هدفی که می‌خواهند بیمه درمان تکمیلی خود را ارائه کنند، متفاوت بوده که بطور حتم خروجی آن برای بیمه گذاران حائز اهمیت خواهد بود.

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی کدام است؟

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه درمان انفرادی و بیمه درمان گروهی تفاوتی نکرده و همواره بر اساس قوانین جاری بیمه تکمیلی مصوب بیمه مرکزی ایران ارائه می‌گردد، اما با توجه به حساسیت برخی پوشش‌ها، گاها مواردی هستند که تنها به افراد در بیمه درمان گروهی ارائه می گردد.
بر اساس پوشش‌های بیمه تکمیلی، سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی، روش پرداخت بیمه درمان تکمیلی، دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی و فرانشیز بیمه درمان تکمیلی متفاوت است، که بصورت جداگانه به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی چیست؟

برای بررسی شرایط بیمه درمان انفرادی مناسب، می‌بایست در ابتدا به ارزیابی پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی به عنوان نقطه آغازین خرید بیمه تکمیلی، خصوصا اهمیت آن بیمه درمان انفرادی پرداخته شود، بنابراین با توجه به گستردگی خدمات درمانی، هر چقدر تعداد و تنوع پوشش‌ها بیشتر باشد، قطعا هر یک از بیمه شدگان خدمات بهتری را دریافت خواهند کرد.
مهمترین پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل، جبران هزینه‌های بیمارستانی و بستری، جبران هزینه‌های پارکلینیکی، جبران هزینه‌های زایمان و نازایی، جبران هزینه‌های دندانپزشکی، ویزیت و دارو، آزمایشات پزشکی و غیره می‌باشد.

"تنوع و تعداد پوشش‌های درمانی، انتخاب بیمه تکمیلی را ساده‌تر خواهد کرد"

سقف تعهدات بیمه تکمیلی چیست؟

سقف تعهدات بیمه تکمیلی در کنار تعداد پوشش‌ها به عنوان یک مکمل اساسی عمل می‌نماید، در انتخاب بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی گروهی صرف آنکه به تحت پوشش بودن تعداد زیادی از خدمات بیمه‌ای پرداخته شود و به میزان سقف تعهدات بیمه تکمیلی اهمیت کمتری داده شود، اثرات آن در طی یکسال بیمه‌ای بوده و موجب نارضایتی بیمه شده خواهد شد.
با توجه به آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی، تعیین سقف تعهدات بیمه تکمیلی بسته به پوشش پایه بیمه تکمیلی، یعنی هزینه‌های بیماریستانی خواهد بود، بنابراین در صورتیکه این سقف کم تعیین شود، سایر پوشش‌های بیمه تکمیلی نیز به تبع آن کم خواهد بود.

"بالا بودن سقف تعهدات، خدمات کامل‌تری را به بیمه شده ارائه خواهد کرد"

کدام شرکت‌ها بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کنند؟

با توجه به بالا بودن تقاضا در حوزه بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بسیاری از شرکت‌های بیمه طی سال‌های گذشته به این حوزه ورود کرده و تعداد محدودی توانسته اند در این بازار ادامه فعالیت بدهند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی:

در بررسی شرایط بیمه تکمیلی، پس از ارزیابی تعهدات بیمه تکمیلی و سقف بیمه تکمیلی به دوره انتظار بیمه تکمیلی رسیده که بر اساس قوانین جاری بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه به منظور حفظ امنیت شرکت‌های بیمه‌ای طراحی شده تا در محدوده‌ زمانی مشخص بسته به تعداد نفرات شرکت بیمه نسبت به پرداخت خسارت تعهدی نداشت نداشته باشد.
در بیمه تکمیلی گروهی بسته به تعداد نفرات میزان دوره انتظار بیمه درمان متفاوت بوده ولی در بحث بیمه تکمیلی انفرادی با توجه به ماهیت آن متفاوت بوده و شرکت بیمه به برخی از پوشش‌های بیمه‌ای، دوره انتظار را لحاظ نموده تا ریسک خود را مدیریت کرده و از پرداخت خسارت‌ در آن بازه زمانی جلوگیری نماید.

شرکت‌های بیمه در حوزه بیمه درمان انفرادی عموما، پوشش بستری، اعمال جراحی، زایمان، رفع عیوب انکساری و نازایی را مشمول دوره انتظار می‌نمایند.

"کم یا محدود بودن دوره انتظار، استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را آسان می‌نماید"

فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی:

آخرین موضوع جهت بررسی شرایط بیمه تکمیلی، فرانشیز یا سهم بیمه شده از هر خسارت درمانی است، بطوریکه شرکت‌های بیمه برای کنترل ضریب خسارت خود، فرانشیز را ارائه می‌نمایند، اگرچه در صورتیکه بیمه شده دارای دفترچه بیمه پایه بوده و در مرکز درمانی مورد نظر خود از آن استفاده نماید، فرانشیز بابت آن موضوع درمانی صفر لحاظ  خواهد شد.
برخی شرکت‌های بیمه‌ای بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه را نیز در بیمه درمان انفرادی ارائه کرده اند که در این صورت بیمه شده می‌بایست تحت هر شرایطی نسبت به پرداخت سهم خود یا همان فرانشیز اقدام نماید.

"کم بودن فرانشیز، هزینه‌های سالیانه بیمه شده را کاهش می‌دهد"

پر فروش ترین های بیمه تکمیلی سامان:

مقالات مرتبط: اطلاعات لازم در مورد بیمه تکمیلی زایمان را از اینجا بخوانید.

بیمه تکمیلی انفرادی

جدول حق بیمه سالیانه بیمه درمان تکمیلی سامان - گروه ممتاز سامان (مبالغ به تومان):

کارشناسان نیکسا درمان، مشاوره رایگان بیمه تکمیلی ارائه می نمایند، فرم درخواست مشاوره را تکمیلی نمایید.

دانلود طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان | بیمه تکمیلی خانواده سامان:

مقالات مرتبط: بیمه تکمیلی سامان را از اینجا بخوانید

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی؟

بر اساس قوانین جاری بیمه مرکزی ایران، شرکت‌های بیمه قانونا مجاز به ارائه پوشش بیمه‌ای بصورت بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی می‌باشند، اما با توجه به لزوم نظر بیمه مرکزی به افزایش ضریب نفوذ بیمه و نیز نیاز جامعه به داشتن بهترین پوشش‌های بیمه تکمیلی، ارائه بیمه تکمیلی بصورت انفرادی نیز در همان قابل بیمه تکمیلی خانواده ارائه گردید.
شرکت بیمه سامان به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه، بیمه تکمیلی خانواده سامان را رونمایی کرده و خدمات بیمه درمانی را به خانواده‌ها حتی بصورت انفرادی نیز ارائه نمود.

مزیت‌ خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خانواده:

شرایط تخفیف بیمه تکمیلی سامان:

  • ۱۰ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت پرداخت نقدی

    

   • ۱۰ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت بیمه گذاران بیمه عمر سامان

     

   • ۱۵ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده هایی با حداقل ۳ نفر افراد تحت تکفل

     

   • ۲۵درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده حداقل۳نفر تحت تکفل +دارندگان بیمه عمر سامان

     

   • ۲۵ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده حداقل ۳ نفر تحت تکفل + پرداخت نقدی

مقالات مرتبط: اطلاعات لازم در مورد بیمه تکمیلی آزمایش خون را از اینجا بخوانید

استثنائات بیمه تکمیلی

موارد غیر قابل پرداخت در بیمه تکمیلی سامان (استثنائات بیمه درمان تکمیلی خانواده سامان):

بخش اول:

۱-    اعمال جراحی كه به‌ منظور زيبایی انجام می شود، مگر اينكه ناشی از وقوع حادثه در طی مدت بيمه باشد.

۲-    عيوب مادرزادی مگر اينكه طبق تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر، رفع اين عيوب می بایست جنبه درمانی داشته باشد.

۳-    سقط جنين مگر در موارد قانونی با تشخيص پزشک معالج.

۴-    ترك اعتياد.

۵-    خودكشی و اعمال مجرمانه بيمه شده.

۶-    حوادث طبيعی مانند سيل، زلزله و آتشفشان.

۷-    جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قيام، آشوب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامی و انتظامی و عمليات خرابكارآنه بنا به تأييد مقامات ذی صلاح.

۸-    فعل و انفعالات هسته‌ای.

۹-    هزينه اتاق خصوصی مگر در موارد ضروری به تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

۱۰-   هزينه همراه بيماران بين ۷ سال تا۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

بخش دوم:

۱۱-   جنون.

۱۲-   جراحی لثه.

۱۳-   لوازم بهداشتی و آرايشی كه جنبه دارویی ندارند. مگر به تشخيص پزشک معتمد بيمه‌گر.

۱۴-   جراحی فک مگر آنكه به‌علت وجود تومور و يا وقوع حادثه تحت پوشش باشد.

۱۵-   هزينه‌های مربوط‌به معلوليت ذهنی و از كارافتادگی كلی.

۱۶-   رفع عيوب انكساری چشم در مواردی كه به تشخيص پزشک معتمد بيمه‌گر درجه نزديك‌بيني، دوربيني، آستيگمات يا جمع قدر مطلق نقص بينايي هر چشم (درجه نزديک بينی يا دوربينی به اضافه نصف آستيگمات) كمتر از ۳ ديوپتر باشد.

۱۷-   كليه هزينه‌های پزشكی كه در مراحل تحقيقاتی بوده و تعرفه درماني آن ازسوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تدوين و اعلام نگرديده است.

لیست اعمال غیر مجاز در مطب (خارج از تعهدات بیمه گر در بیمه درمان تکمیلی):

[ninja_tables id=”7402″]

مقالات مرتبط: اطلاعات لازم در مورد بیمه تکمیلی دندانپزشکی را از اینجا بخوانید

بیمه تکمیلی انفرادی

برای صدور بیمه درمان تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده بر اساس آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی ایران می بایست طرح بیمه تکمیلی انتخاب شده، فرم پیشنهاد و پرسشنامه سلامت برای کلیه بیمه شدگان تکمیل گردد، همچنین مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه درمان تکمیلی نیز ارایه گردد.

 

شرکت‌های بیمه گر پایه از قبیل بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه سلامت و نیروهای مسلح، در مراکز اختصاصی خود عموما بدون دریافت هزینه، خدمات درمانی را برای بیماران انجام می دهند.

اما با توجه به آنکه استفاده از این خدمات نیازمند تعیین وقت های بلند مدت بوده و در مواقع ضروری نمی توان از آن استفاده نمود، لذا ضرورت داشتن بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده برای جبران هزینه‌های درمانی اهمیت زیادی پیدا می کند.

فرم پیشنهاد و فرم پرسشنامه سلامت می بایست توسط متقاضیان بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده تکمیل شود، پزشک معتمد بیمه سامان ضمن ارزیابی سلامتی متقاضی بیمه تکمیلی، می تواند تایید صدور یا رد بیمه نامه را اعلام نماید.

دانلود فرم پیشنهاد و پرسشنامه سلامت بیمه درمان انفرادی سامان و بیمه درمان خانواده سامان:

فرآیند تکمیل مدارک و صدور بیمه تکمیلی انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده سامان

جهت مشاهده بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان، لینک ذیل را کلیک کنید.

بیمه درمان تکمیلی

قبل از صدور بیمه درمان انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده چه مواردی را باید بدانیم:

بخش اول:

۱- طرح انتخابی بیمه تکمیلی بابت بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل می بایست یکسان باشد.

۲- با توجه به آنکه پرسشنامه سلامت بیمه تکمیلی بابت هر بیمه شده بصورت مجزا توسط پزشک معتمد بیمه سامان ارزیابی می گردد، لیکن ممکن است بنابر دستور پزشک نیازمند انجام چکاپ یا آزمایشات پزشکی توسط متقاضی باشد، بدیهی است پس از انجام آزمایشات و برآورد وضعیت سلامتی متقاضی بیمه نامه، بیمه تکمیلی قابل صدور خواهد بود.

۳- حق بیمه مربوط به متقاضیانی که امکان صدور بیمه تکمیلی برایشان وجود ندارد، پس از وصول کامل پرداختی ها به حساب ایشان (بیمه شده اصلی) عودت خواهد‌ شد.

بخش دوم:

۴- در خصوص شرکت هایی که متعهد به پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی کارکنان خود تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده می شوند، می بایست پیش از صدور بیمه نامه ها، نامه ای به جهت معرفی چک ها و لیست بیمه شدگان خود به بیمه سامان ارائه نمایند.

۵- به منظور کنترل دقیق تر وضعیت سلامت متقاضی بیمه تکمیلی، در صورت وجود عمل جراحی یا هرگونه اقدام درمانی که پرونده پزشکی آن در گذشته تشکیل شده است، می بایست تصویر پرونده پزشکی متقاضی بیمه تکمیلی در اختیار بیمه سامان قرار گیرد. در صورت عدم وجود مدارک نزد متقاضی بیمه تکمیلی، می توان از مرکز درمانی مربوطه نسبت به تهیه تصاویر آن اقدام نمود.

۶- در صورت داشتن بیمه عمر سامان، می بایست تصویر بیمه نامه، کد بیمه گذار، شماره بیمه نامه و تاریخ شروع، در فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی درج گردد.

مقالات مرتبط: اطلاعات لازم در مورد بیمه تکمیلی بدون بیمه گر پایه را از اینجا بخوانید

بخش سوم:

۷- با توجه به آنکه پرسشنامه سلامت بیمه تکمیلی بابت هر بیمه شده بصورت مجزا توسط پزشک معتمد بیمه سامان ارزیابی می گردد، لیکن ممکن است بنابر دستور پزشک نیازمند انجام چکاپ یا آزمایشات پزشکی توسط متقاضی باشد، بدیهی است پس از انجام آزمایشات و برآورد وضعیت سلامتی متقاضی بیمه نامه، بیمه تکمیلی قابل صدور خواهد بود.
 
۸- حق بیمه مربوط به متقاضیانی که امکان صدور بیمه تکمیلی برایشان وجود ندارد، پس از وصول کامل پرداختی ها به حساب ایشان (بیمه شده اصلی) عودت خواهد‌ شد.
 

بخش چهارم:

 ۹- در خصوص شرکت هایی که متعهد به پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی کارکنان خود تحت عنوان بیمه درمان انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده می شوند، می بایست پیش از صدور بیمه نامه ها، نامه ای به جهت معرفی چک ها و لیست بیمه شدگان خود به بیمه سامان ارائه نمایند.
 
۱۰- به منظور کنترل دقیق تر وضعیت سلامت متقاضی بیمه تکمیلی، در صورت وجود عمل جراحی یا هرگونه اقدام درمانی که پرونده پزشکی آن در گذشته تشکیل شده است، می بایست تصویر پرونده پزشکی متقاضی بیمه تکمیلی در اختیار بیمه سامان قرار گیرد. در صورت عدم وجود مدارک نزد متقاضی بیمه تکمیلی، می توان از مرکز درمانی مربوطه نسبت به تهیه تصاویر آن اقدام نمود

بخش پنجم:

۱۱- در صورت داشتن بیمه عمر سامان، می بایست تصویر بیمه نامه، کد بیمه گذار، شماره بیمه نامه و تاریخ شروع، در فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی درج گردد.
 

۱۲- دوره انتظار بیماری های مزمن ۳ ماه، زایمان و نازایی ۹ ماه، عیوب انکساری ۳ ماه می باشد.

۱۳- امکان صدور بیمه نامه تکمیلی برای متقاضیانی که دارای BMI (شاخص توده بدنی) بالای ۴۰ هستند، وجود ندارد.

۱۴- مهلت تحویل مدارک بیمارستانی و پاراکلینیکی جهت تسویه هزینه های انجام شده، حداکثر چهار ماه تمام از تاریخ تنظیم صورتحساب می باشد.

۱۵- کلیه اعمال زیبایی مربوط به چاقی مانند اسلیو معده، بای پس معده و … همچنین تعویض مفصل زانو جزء استثنائات این بیمه نامه می باشد.

بخش ششم:

 

۱۶- در این بیمه نامه امکان حذف بیمه شده وجود ندارد، همچنین امکان اضافه شدن بیمه شده شامل ازدواج (حداکثر تا یک ماه) و تولد (حداکثر ۲ماه) می باشد.

۱۷- بیمه درمان انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده بنابر آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی ایران غیر قابل فسخ می باشد، مگر در آیین نامه ۷۴ یا شرایط عمومی پیوست بیمه نامه، مشخصا توافق دیگری وجود داشته باشد.

بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه تکمیلی تکمیلی سامان؟

بیمه تکمیلی سلامت مناسب برای اقشار مختلف جامعه، به عنوان یک بیمه گر پایه عمل کرده و خدمات ابتدایی را در حوزه درمان ارائه می کند، گفتنی است اساس بیمه تکمیلی سلامت وجود نداشته و توسط دولت به عنوان بیمه تکمیلی ارائه نگردیده است، لیکن بیان آنکه بیمه‌ای به عنوان بیمه تکمیلی سلامت وجود دارد، جای تامل دارد.
از آنجاییکه خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی نیازمند داشتن بیمه گر پایه است، بنابراین می‌تواند از بیمه سلامت به عنوان بیمه گر پایه استفاده نمود تا علاوه بر حذف فرانشیز در صورت استفاده از آن، هزینه اولیه خرید بیمه تکمیلی انفرادی را نیز کاهش دهد.

کارشناسان نیکسا درمان، مشاوره رایگان بیمه تکمیلی ارائه می نمایند، فرم درخواست مشاوره را تکمیلی نمایید.

اطلاعات حساب های بانکی جهت پرداخت حق بیمه درمان تکمیلی:

مشاوره رایگان بیمه تکمیلی

مشاوره رایگان بیمه تکمیلی

جهت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی کلیک کنید

آدرس

تهران-خیابان مطهری-مفتح شمالی-نبش کوچه دوم-پلاک ۳۵۸-طبقه اول شمالی

شماره تماس

۰۲۱-۹۱۰۰۸۹۷۹

شماره واتس اپ

شماره واتس اپ واحد روابط عمومی : ۰۹۱۲۰۱۹۱۱۸۹

[ratemypost]

برچسب های بیمه تکمیلی
برچسب ها:

#بیمه

[print-me]

اسکرول به بالا
Scroll to Top