بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده برای چه افرادی مناسب است؟

چرا باید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشیم؟

لزوم داشتن بیمه درمان تکمیلی در قالب بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده که به آن‌ها بیمه درمان انفرادی یا بیمه درمان خانواده نیز گفته می شود، از آنجایی اهمیت پیدا می کند که اولا حدود ۵۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در محل کار خود بنابر مسائل قانونی و یا عرفی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند، دوما با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی و لزوم تامین آن و توجه به حفظ سلامتی، داشتن بیمه درمان انفرادی که هر شخص بتواند بسته به شرایط مالی خود خریداری کند یک ضروریت بوده و به یک دغدغه تبدیل می شود، از این سو شاهد گسترش فعالیت مراکز درمانی در عرصه های گوناگون، همچنین ارائه خدمات بیمه درمان انفرادی از سوی شرکت‌های بیمه می‌باشیم. 

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه چیست؟

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه به آن دلیل اهمیت دارد که بیمه گرهای پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه سلامت و بیمه نیرو های مسلح در بسیاری از مراکز پوشش کامل نداشته و یا فقط بخشی از هزینه‌های درمانی را تامین می کنند، همچنین با توجه به ماهیت دولتی بودن آن، در بسیاری از مواقع خدمات مورد رضایت بیماری را ارائه نمی‌کند.
 لذا خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خرید بیمه تکمیلی خانواده تنها گزینه مناسب برای تامین یا جبران بسیاری از هزینه‌های درمانی افراد می باشد، بطوریکه با داشتن بیمه درمان انفرادی می‌توان بسته به سلیقه و دلخواه بیمار، خدمات درمانی را از مرکز درمانی مورد نظر خود دریافت نماید.

بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده برای چه افرادی مناسب است؟

قطعا هر محصول یا خدمتی برای افراد یا گروه‌های با مشخصات خاص ارزش آفرینی بیشتری در پی خواهد داشت، اگرچه می توان برای دیگران نیز فوایدی در پی داشته باشد.بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بهترین پوشش‌ها و خدمات را برای گروه‌های ذیل در نظر گرفته است:

بیمه تکمیلی مشاغل آزاد
بیمه تکمیلی زنان خانه دار
بیمه تکمیلی شرکتی
بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی
بیمه تکمیلی حوزه علمیه
بیمه تکمیلی خانواده ها
بیمه تکمیلی ورزشکاران
بیمه تکمیلی هنرمندان
بیمه تکمیلی مهندسین
بیمه تکمیلی هتل و رستوران داران
بیمه تکمیلی وکلا رسمی دادگستری
بیمه تکمیلی کارمندان و شاغلین بخش خصوصی

بیمه تکمیلی سامان چه مزیتی نسبت به سایر بیمه های تکمیلی دارد؟

مهمترین مزیت شرکت بیمه سامان در ارایه خدمات بیمه تکمیلی، امکان تهیه این بیمه نامه بصورت بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده است، بطوریکه هر شخص می تواند حتی به تنهایی بیمه درمان تکمیلی تهیه نماید، همچنین امکان خرید بیمه تکمیلی برای افراد تحت تکفل نیز وجود داشته و می تواند بیمه تکمیلی خانواده را انتخاب کرده و از تخفیف‌های بیمه تکمیلی خانواده بهره مند شود.

بیمه سامان
بیمه تکمیلی زایمان
بیمه تکمیلی انفرادی
خرید بیمه تکمیلی برای خانم باردار هیج محدودیتی ندارد و به غیر از پوشش زایمان، از کلیه خدمات بیمه تکمیلی می‌تواند استفاده نماید.
مشاهده سایر سوالات
بیمه درمان تکمیلی
خرید بیمه تکمیلی در شهرستان
خرید بیمه تکمیلی در شهرستان هیج محدودیتی ندارد و فرد با امضاء و ارسال فرم‌های مربوط به بیمه نامه می‌تواند نسبت به صدور بیمه نامه تکمیلی اقدام نماید.
مشاهده سایر سوالات
پوشش بیمه تکمیلی در شهرستان
بیمه شدگان پس از صدور بیمه نامه می‌تواننداز کلیه مراکز درمانی کشورطرف قرارداد یا فاقد قرارداد با بیمه گر استفاده نموده و هزنیه درمانی خود را دریافت نمایند.
مشاهده سایر سوالات

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

جزئیات پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده
جبران هزینه های بیمارستانی : بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود.
اعمال جراحی مهم : جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
پاراکلینیکی۱: جبران هزینه های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع اندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
پاراکلینیکی ۲: جبران هزینه های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوارمغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب،آنژیوگرافی چشم
خدمات آزمایشگاهی: شامل آزمایش های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوارقلب و فیزیوتراپی.
داندان پزشکی: براساس تعرفه مصوب وزرات بهداشت
ویزیت دارو: بر اساس تعرفه مصوب وزارت بهداشت
رفع عیوب انکســاری دو چشم
زایمان : اعم از طبیعی و سزارین .
پوشش هزینه های درمان نازایی و ناباروری
اعمال مجاز سرپایی : شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
سمعک
هزینه آمبولانس شهری و بین شهری
پوشش های بیمه درمان - صفحه درمان تکمیلی انفرادی-خانواده

سقف تعهدات بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی سامان به تفکیک طرح‌ها در یک سال (مبالغ به ریال):

جدول حق بیمه سالیانه بیمه درمان تکمیلی سامان - گروه عقیق سامان (مبالغ به ریال):

۹ درصد مالیات ارزش افزوده به حق بیمه اضافه خواهد شد.

جدول حق بیمه سالیانه بیمه درمان تکمیلی سامان - گروه ممتاز سامان (مبالغ به ریال):

۹ درصد مالیات ارزش افزوده به حق بیمه اضافه خواهد شد.

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

برای خرید بیمه تکمیلی، می‌بایست به پوشش‌ها و شرایط بیمه تکمیلی دقت ویژه‌ای نمود، چرا که برای دریافت بهترین خدمات بیمه درمان بررسی این شرایط بسیار حائز اهمیت بوده، چرا که در بیمه درمان تکمیلی انفرادی قرار بر آن است که هزینه‌های درمانی از طریق آن پرداخت شود، از این‌سو شرکت‌های بیمه‌ای بر اساس آن با یکدیگر رقابت کرده و تلاش می‌کنند که بهترین بیمه تکمیلی را به بیمه گذاران خود ارائه نمایند.

شرایط بیمه تکمیلی برای شرکت‌های بیمه‌ای با توجه به میزان ریسک پذیری آن‌ها و نیز محدوده بازار هدفی که می‌خواهند بیمه درمان تکمیلی خود را ارائه کنند، متفاوت بوده که بطور حتم خروجی آن برای بیمه گذاران حائز اهمیت خواهد بود.

بیمه تکمیلی انفرادی
بیمه تکمیلی انفرادی

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی کدام است؟

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه درمان انفرادی و بیمه درمان گروهی تفاوتی نکرده و همواره بر اساس قوانین جاری بیمه تکمیلی مصوب بیمه مرکزی ایران ارائه می‌گردد، اما با توجه به حساسیت برخی پوشش‌ها، گاها مواردی هستند که تنها به افراد در بیمه درمان گروهی ارائه می گردد.
بر اساس پوشش‌های بیمه تکمیلی، سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی، روش پرداخت بیمه درمان تکمیلی، دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی و فرانشیز بیمه درمان تکمیلی متفاوت است، که بصورت جداگانه به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی چیست؟

برای بررسی شرایط بیمه درمان انفرادی مناسب، می‌بایست در ابتدا به ارزیابی پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی به عنوان نقطه آغازین خرید بیمه تکمیلی، خصوصا اهمیت آن بیمه درمان انفرادی پرداخته شود، بنابراین با توجه به گستردگی خدمات درمانی، هر چقدر تعداد و تنوع پوشش‌ها بیشتر باشد، قطعا هر یک از بیمه شدگان خدمات بهتری را دریافت خواهند کرد.
مهمترین پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل، جبران هزینه‌های بیمارستانی و بستری، جبران هزینه‌های پارکلینیکی، جبران هزینه‌های زایمان و نازایی، جبران هزینه‌های دندانپزشکی، ویزیت و دارو، آزمایشات پزشکی و غیره می‌باشد.
استثنائات بیمه تکمیلی
دانلود طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان | بیمه تکمیلی خانواده سامان:
کدام شرکت‌ها بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کنند؟
با توجه به بالا بودن تقاضا در حوزه بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بسیاری از شرکت‌های بیمه طی سال‌های گذشته به این حوزه ورود کرده و تعداد محدودی توانسته اند در این بازار ادامه فعالیت بدهند.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی چیست؟

سقف تعهدات بیمه تکمیلی در کنار تعداد پوشش‌ها به عنوان یک مکمل اساسی عمل می‌نماید، در انتخاب بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی گروهی صرف آنکه به تحت پوشش بودن تعداد زیادی از خدمات بیمه‌ای پرداخته شود و به میزان سقف تعهدات بیمه تکمیلی اهمیت کمتری داده شود، اثرات آن در طی یکسال بیمه‌ای بوده و موجب نارضایتی بیمه شده خواهد شد.
با توجه به آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی، تعیین سقف تعهدات بیمه تکمیلی بسته به پوشش پایه بیمه تکمیلی، یعنی هزینه‌های بیماریستانی خواهد بود، بنابراین در صورتیکه این سقف کم تعیین شود، سایر پوشش‌های بیمه تکمیلی نیز به تبع آن کم خواهد بود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی:

در بررسی شرایط بیمه تکمیلی، پس از ارزیابی تعهدات بیمه تکمیلی و سقف بیمه تکمیلی به دوره انتظار بیمه تکمیلی رسیده که بر اساس قوانین جاری بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه به منظور حفظ امنیت شرکت‌های بیمه‌ای طراحی شده تا در محدوده‌ زمانی مشخص بسته به تعداد نفرات شرکت بیمه نسبت به پرداخت خسارت تعهدی نداشت نداشته باشد.
در بیمه تکمیلی گروهی بسته به تعداد نفرات میزان دوره انتظار بیمه درمان متفاوت بوده ولی در بحث بیمه تکمیلی انفرادی با توجه به ماهیت آن متفاوت بوده و شرکت بیمه به برخی از پوشش‌های بیمه‌ای، دوره انتظار را لحاظ نموده تا ریسک خود را مدیریت کرده و از پرداخت خسارت‌ در آن بازه زمانی جلوگیری نماید.

شرکت‌های بیمه در حوزه بیمه درمان انفرادی عموما، پوشش بستری، اعمال جراحی، زایمان، رفع عیوب انکساری و نازایی را مشمول دوره انتظار می‌نمایند.

فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی:

آخرین موضوع جهت بررسی شرایط بیمه تکمیلی، فرانشیز یا سهم بیمه شده از هر خسارت درمانی است، بطوریکه شرکت‌های بیمه برای کنترل ضریب خسارت خود، فرانشیز را ارائه می‌نمایند، اگرچه در صورتیکه بیمه شده دارای دفترچه بیمه پایه بوده و در مرکز درمانی مورد نظر خود از آن استفاده نماید، فرانشیز بابت آن موضوع درمانی صفر لحاظ  خواهد شد.
برخی شرکت‌های بیمه‌ای بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه را نیز در بیمه درمان انفرادی ارائه کرده اند که در این صورت بیمه شده می‌بایست تحت هر شرایطی نسبت به پرداخت سهم خود یا همان فرانشیز اقدام نماید.

پر فروش ترین های بیمه تکمیلی سامان:

افراد با دیدگاه‌ها و نیازهای مختلف نسبت به انتخاب و خرید اقدام می‌کنند، از آنجائیکه بسیاری از نیازها در افراد مختلف دارای وجه اشتراک‌های متعددی می‌باشد، لیکن با بررسی آنچه بیشترین متقاضی را داشته است، قطعا می‌تواند فرآیند تصمیم گیری را ساده‌تر نماید، بیمه شدگان شرکت بیمه سامان از بین انوع طرح‌های بیمه درمان تکمیلی ارائه شده، توجه خود را به ۳ طرح بیمه تکمیلی معطوف کرده‌اند.

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی؟

بر اساس قوانین جاری بیمه مرکزی ایران، شرکت‌های بیمه قانونا مجاز به ارائه پوشش بیمه‌ای بصورت بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی می‌باشند، اما با توجه به لزوم نظر بیمه مرکزی به افزایش ضریب نفوذ بیمه و نیز نیاز جامعه به داشتن بهترین پوشش‌های بیمه تکمیلی، ارائه بیمه تکمیلی بصورت انفرادی نیز در همان قابل بیمه تکمیلی خانواده ارائه گردید. شرکت بیمه سامان به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه، بیمه تکمیلی خانواده سامان را رونمایی کرده و خدمات بیمه درمانی را به خانواده‌ها حتی بصورت انفرادی نیز ارائه نمود.

مزیت‌ خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خانواده:

۱-امکان بهرمندی از کلیه مراکز درمانی در سراسر کشور

۲-امکان تهیه بیمه نامه، بدون داشتن بیمه گر پایه

۳-عدم لزوم اشتغال در شرکت یا سازمان

۴-امکان تهیه بیمه نامه به صورت جداگانه ( هر یک از اعضاء خانواده به تنهایی)

۵-فرانشیز معادل ۱۰ درصد، در صورت استفاده از بیمه گر پایه، فرانشیز صفر درصد

۶-امکان بهره مندی از ۵.۰۰۰.۰۰۰ ريال تخفیف در کلیه رشته های بیمه ای در باشگاه بیمه شدگان نیکسا درمان

۷-بهره مندی از شرایط تخفیف متنوع خرید بیمه تکمیلی

شرایط تخفیف بیمه تکمیلی سامان:

 • ۱۰ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت پرداخت نقدی 
 • ۱۰ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت بیمه گذاران بیمه عمر سامان 
 • ۱۵ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده هایی با حداقل ۳ نفر افراد تحت تکفل 
 • ۲۵درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده حداقل۳نفر تحت تکفل +دارندگان بیمه عمر سامان 
 • ۲۵ درصد تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان بابت خانواده حداقل ۳ نفر تحت تکفل + پرداخت نقدی

موارد غیر قابل پرداخت در بیمه تکمیلی سامان (استثنائات بیمه درمان تکمیلی خانواده سامان):

بخش اول:

۱-    اعمال جراحی كه به‌ منظور زيبایی انجام می شود، مگر اينكه ناشی از وقوع حادثه در طی مدت بيمه باشد.

۲-    عيوب مادرزادی مگر اينكه طبق تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر، رفع اين عيوب می بایست جنبه درمانی داشته باشد.

۳-    سقط جنين مگر در موارد قانونی با تشخيص پزشک معالج.

۴-    ترك اعتياد.

۵-    خودكشی و اعمال مجرمانه بيمه شده.

۶-    حوادث طبيعی مانند سيل، زلزله و آتشفشان.

۷-    جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قيام، آشوب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامی و انتظامی و عمليات خرابكارآنه بنا به تأييد مقامات ذی صلاح.

۸-    فعل و انفعالات هسته‌ای.

۹-    هزينه اتاق خصوصی مگر در موارد ضروری به تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

۱۰-   هزينه همراه بيماران بين ۷ سال تا۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخيص پزشک معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

 

بخش دوم:

۱۱-   جنون.

۱۲-   جراحی لثه.

۱۳-   لوازم بهداشتی و آرايشی كه جنبه دارویی ندارند. مگر به تشخيص پزشک معتمد بيمه‌گر.

۱۴-   جراحی فک مگر آنكه به‌علت وجود تومور و يا وقوع حادثه تحت پوشش باشد.

۱۵-   هزينه‌های مربوط‌به معلوليت ذهنی و از كارافتادگی كلی.

۱۶-   رفع عيوب انكساری چشم در مواردی كه به تشخيص پزشک معتمد بيمه‌گر درجه نزديك‌بيني، دوربيني، آستيگمات يا جمع قدر مطلق نقص بينايي هر چشم (درجه نزديک بينی يا دوربينی به اضافه نصف آستيگمات) كمتر از ۳ ديوپتر باشد.

۱۷-   كليه هزينه‌های پزشكی كه در مراحل تحقيقاتی بوده و تعرفه درماني آن ازسوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تدوين و اعلام نگرديده است.

فرآیند تکمیل مدارک و صدور بیمه تکمیلی انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده سامان:

شرایط بیمه پایه برای بیمه تکمیلی چگونه است؟

یکی از مدارک مورد نیاز متقاضیان بیمه تکمیلی، ارائه بیمه پایه با اعتبار کافی می‌باشد، اگرچه برخی از شرکت‌های شرایطی را برای متقاضیان ایجاد نموده تا با پرداخت حق بیمه اضافی، بتوانند از خدمات بیمه تکمیلی حتی بدون بیمه پایه نیز بهره‌مند باشند.

از این سو متقاضیان بیمه تکمیلی شامل بیمه شده اصلی و تحت تکفل می‌بایست دفترچه بیمه پایه خود را که حداقل ۴۰ روز اعتبار داشته باشد را ارائه نمایند، لیکن افرادی که در دفترچه ایشان (آخرین برگ دفترچه) قید شده است از این قاعده مستثنا بوده، اما سایر افراد می‌بایست نسبت به ثبت مهر افزایش اعتبار دفترچه اقدام نموده تا شرایط اعتبار ایشان احراز گردد.

بیمه درمان تکمیلی

برای صدور بیمه درمان تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده بر اساس آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی ایران می بایست طرح بیمه تکمیلی انتخاب شده، فرم پیشنهاد و پرسشنامه سلامت برای کلیه بیمه شدگان تکمیل گردد، همچنین مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه درمان تکمیلی نیز ارایه گردد.

 

شرکت‌های بیمه گر پایه از قبیل بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه سلامت و نیروهای مسلح، در مراکز اختصاصی خود عموما بدون دریافت هزینه، خدمات درمانی را برای بیماران انجام می دهند.

اما با توجه به آنکه استفاده از این خدمات نیازمند تعیین وقت های بلند مدت بوده و در مواقع ضروری نمی توان از آن استفاده نمود، لذا ضرورت داشتن بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده برای جبران هزینه‌های درمانی اهمیت زیادی پیدا می کند.

فرم پیشنهاد و فرم پرسشنامه سلامت می بایست توسط متقاضیان بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده تکمیل شود، پزشک معتمد بیمه سامان ضمن ارزیابی سلامتی متقاضی بیمه تکمیلی، می تواند تایید صدور یا رد بیمه نامه را اعلام نماید.

استعلام بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

با توجه به سیاست‌های کشور به منظور آنلاین نمودن خدمات و کاهش مصرف کاغذ، سازمان بیمه تامین اجتماعی در مسیر حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی بیمه شدگان خود، در گام اول کنترل اعتبار دفترچه برای بیمه شدگان و مراکز درمانی را منوط به استعلام در سامانه بیمه تامین اجتماعی نمود.

از این سو، کلیه بیمه شدگان، مراکز درمانی و شرکت‌های بیمه خصوصی به جهت ارائه خدمات بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی، می‌توانند از سامانه استعلام برخورداری از حمایت‌های درمانی سازمان تامین اجتماعی به نشانی medical.tamin.ir بابت استعلام خدمات غیر بستری استفاده نمایند.

شرکت بیمه سامان نیز به عنوان یکی از شرکت‌های بیمه گر ارائه کننده بیمه درمان تکمیلی انفرادی و بیمه درمان تکمیلی خانواده، در خدمت بیمه درمانی خود به نام بیمه تکمیلی سامان،‌ منظور حمایت از بیمه شدگان و ایجاد سهولت برای متقاضیان بیمه درمان سامان، صرفا با ارائه تائید از سامان مذکور نسبت به قبول شرایط اقدام نمایند.

دانلود فرم پیشنهاد و پرسشنامه سلامت بیمه درمان انفرادی سامان و بیمه درمان خانواده سامان:

قبل از صدور بیمه درمان انفرادی | بیمه تکمیلی خانواده چه مواردی را باید بدانیم؟

بخش اول:

۱- طرح انتخابی بیمه تکمیلی بابت بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل می بایست یکسان باشد.

۲- با توجه به آنکه پرسشنامه سلامت بیمه تکمیلی بابت هر بیمه شده بصورت مجزا توسط پزشک معتمد بیمه سامان ارزیابی می گردد، لیکن ممکن است بنابر دستور پزشک نیازمند انجام چکاپ یا آزمایشات پزشکی توسط متقاضی باشد، بدیهی است پس از انجام آزمایشات و برآورد وضعیت سلامتی متقاضی بیمه نامه، بیمه تکمیلی قابل صدور خواهد بود.

۳- حق بیمه مربوط به متقاضیانی که امکان صدور بیمه تکمیلی برایشان وجود ندارد، پس از وصول کامل پرداختی ها به حساب ایشان (بیمه شده اصلی) عودت خواهد‌ شد.

بخش دوم:

۴- در خصوص شرکت هایی که متعهد به پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی کارکنان خود تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده می شوند، می بایست پیش از صدور بیمه نامه ها، نامه ای به جهت معرفی چک ها و لیست بیمه شدگان خود به بیمه سامان ارائه نمایند.

۵- به منظور کنترل دقیق تر وضعیت سلامت متقاضی بیمه تکمیلی، در صورت وجود عمل جراحی یا هرگونه اقدام درمانی که پرونده پزشکی آن در گذشته تشکیل شده است، می بایست تصویر پرونده پزشکی متقاضی بیمه تکمیلی در اختیار بیمه سامان قرار گیرد. در صورت عدم وجود مدارک نزد متقاضی بیمه تکمیلی، می توان از مرکز درمانی مربوطه نسبت به تهیه تصاویر آن اقدام نمود.

۶- در صورت داشتن بیمه عمر سامان، می بایست تصویر بیمه نامه، کد بیمه گذار، شماره بیمه نامه و تاریخ شروع، در فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی درج گردد.

بخش سوم:

۷- با توجه به آنکه پرسشنامه سلامت بیمه تکمیلی بابت هر بیمه شده بصورت مجزا توسط پزشک معتمد بیمه سامان ارزیابی می گردد، لیکن ممکن است بنابر دستور پزشک نیازمند انجام چکاپ یا آزمایشات پزشکی توسط متقاضی باشد، بدیهی است پس از انجام آزمایشات و برآورد وضعیت سلامتی متقاضی بیمه نامه، بیمه تکمیلی قابل صدور خواهد بود.

۸- حق بیمه مربوط به متقاضیانی که امکان صدور بیمه تکمیلی برایشان وجود ندارد، پس از وصول کامل پرداختی ها به حساب ایشان (بیمه شده اصلی) عودت خواهد‌ شد.

بخش چهارم:

۹- در خصوص شرکت هایی که متعهد به پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی کارکنان خود تحت عنوان بیمه درمان انفرادی یا بیمه تکمیلی خانواده می شوند، می بایست پیش از صدور بیمه نامه ها، نامه ای به جهت معرفی چک ها و لیست بیمه شدگان خود به بیمه سامان ارائه نمایند.

۱۰- به منظور کنترل دقیق تر وضعیت سلامت متقاضی بیمه تکمیلی، در صورت وجود عمل جراحی یا هرگونه اقدام درمانی که پرونده پزشکی آن در گذشته تشکیل شده است، می بایست تصویر پرونده پزشکی متقاضی بیمه تکمیلی در اختیار بیمه سامان قرار گیرد. در صورت عدم وجود مدارک نزد متقاضی بیمه تکمیلی، می توان از مرکز درمانی مربوطه نسبت به تهیه تصاویر آن اقدام نمود

بخش پنجم:

۱۱- در صورت داشتن بیمه عمر سامان، می بایست تصویر بیمه نامه، کد بیمه گذار، شماره بیمه نامه و تاریخ شروع، در فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی درج گردد.
 

۱۲- دوره انتظار بیماری های مزمن ۳ ماه، زایمان و نازایی ۹ ماه، عیوب انکساری ۳ ماه می باشد.

۱۳- امکان صدور بیمه نامه تکمیلی برای متقاضیانی که دارای BMI (شاخص توده بدنی) بالای ۴۰ هستند، وجود ندارد.

۱۴- مهلت تحویل مدارک بیمارستانی و پاراکلینیکی جهت تسویه هزینه های انجام شده، حداکثر چهار ماه تمام از تاریخ تنظیم صورتحساب می باشد.

۱۵- کلیه اعمال زیبایی مربوط به چاقی مانند اسلیو معده، بای پس معده و … همچنین تعویض مفصل زانو جزء استثنائات این بیمه نامه می باشد.

بخش ششم:

۱۶- در این بیمه نامه امکان حذف بیمه شده وجود ندارد، همچنین امکان اضافه شدن بیمه شده شامل ازدواج (حداکثر تا یک ماه) و تولد (حداکثر ۲ماه) می باشد.

۱۷- بیمه درمان انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده بنابر آئین نامه ۷۴ بیمه مرکزی ایران غیر قابل فسخ می باشد، مگر در آیین نامه ۷۴ یا شرایط عمومی پیوست بیمه نامه، مشخصا توافق دیگری وجود داشته باشد.

جهت مشاهده بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان، لینک ذیل را کلیک کنید.

اطلاعات حساب های بانکی جهت پرداخت حق بیمه درمان تکمیلی:

 • شماره حساب نمایندگی ۱۸۹ به نام آقای میلاد نیکپور (بانک سامان)
 • شماره حساب ۱-۹۳۷۴۳۶-۸۰۰-۸۰۱
 • شماره کارت ۴۸۹۲-۲۶۹۳-۸۶۱۰-۶۲۱۹
 • شماره شبا ۲۰۰۵۶۰۰۸۰۱۸۰۰۰۰۹۳۷۴۳۶۰۰۱ IR
 • شماره حساب بیمه درمان : ۱-۹۹۸۰۰-۴۰-۸۰۱ به نام درمان تکمیلی انفرادی شرکت بیمه سامان (بانک سامان)
 • در صورت واریز نقدی از طریق شعب بانک سامان، اصل یا کپی فیش واریزی 
 • در صورت واریز از طریق کارت بانکی، نام صاحب کارت، ۴ رقم آخر کارت، مبلغ و تاریخ واریزی می‌بایست ارائه گردد.
 • در صورت واریز اینترنتی از طریق شماره حساب یا شماره شبا، پرینت واریزی بانک می‌بایست ارائه گردد.
اسکرول به بالا